Miejsce:
Poznań
Data:
30 listopada 2024 09:00

HandsOn 360: Warsztaty dla specjalistów dermatologii

Do wydarzenia pozostało:
0 Dni 0 Godzin 0 Minut 0 Sekund

Tematy Warsztatów

Warsztat 1.
Dermatoskopia praktyczna

Prowadzący: dr n. med. Paweł Pietkiewicz


Opis warsztatu: Dermatoskopia jest nieodzownym badaniem diagnostycznym w codziennej praktyce, uzupełniającym badanie dermatologiczne i wywiad lekarski. Blok Dermatoskopia praktyczna będzie przypomnieniem zasad i techniki badania w pigułce. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się z głównymi różnicami technicznymi wybranych modeli urządzeń mającymi wpływ na skuteczność badania oraz poćwiczyć w kameralnych grupach zastosowanie algorytmu decyzyjnego TADA pozwalającego w prosty sposób oddzielić zmiany łagodne od złośliwych, wymagających usunięcia.


Warsztat 2.
Diagnostyka uczulenia na kontaktowe hapteny w codziennej praktyce klinicznej.
Trudności i dylematy.


Prowadząca: prof. dr hab. n. med. Magdalena Czarnecka-Operacz


Opis warsztatu : Obecnie w zakresie diagnostyki alergicznych odczynów kontaktowych, w naszej codziennej praktyce klinicznej spotykamy się z wieloma problemami, w tym natury technicznej. Jest to przede wszystkim brak dostępności na rynku podstawowych haptenów lekowych (antybiotyki, glikokortykosteroidy itd.), bezwzględnie koniecznych w standardowej diagnostyce IV typu reakcji immunologicznej zgodnie z klasyfikacja Gella I Coombsa. Jak zatem postępować w zaistniałych realiach w Polsce, o czym powinien wiedzieć każdy klinicysta podejmujący się diagnostyki alergologicznej we wspomnianym zakresie. Grupa ekspertów zajmujących się tą formą alergicznych problemów, związanych niejednokrotnie z wielonarządowymi komplikacjami opracowała dokument, zawierający praktyczne wskazówki oraz ich uzasadnienia. Jest to w obecnej sytuacji niezwykle ważne, aby diagnostyka we wspomnianym zakresie w Polsce nie odbiegała od ogólnie uznanych zasad i wytycznych obowiązujących w krajach Unii Europejskiej. Kolejnym ważnym elementem jest diagnostyka alergii kontaktowej w odniesieniu do haptenów stomatologicznych, ortopedycznych oraz lekowych (nie umieszczonych w seriach standardowych). Jak radzić sobie w tych trudnych sytuacjach, na jakich dokumentach opierać swoje decyzje kliniczne? Tematyka bardzo aktualna, a zważywszy na pojawiające się dylematy, błędy i trudne niejednokrotnie ich korygowanie są to aspekty warte uwagi , praktycznie dla wszystkich klinicystów spotykających się na co dzień z problemem rozmaitych reakcji kontaktowych, nie tylko o podłożu alergicznym.


Warsztat 3.
Trądzik od A do Z

Prowadząca: dr n. med. Magdalena Łuczkowska


Opis warsztatu: Warsztaty przeprowadzą Uczestników przez praktyczne aspekty diagnostyki i leczenia trądziku z uwzględnieniem najnowszych wytycznych terapeutycznych i pielęgnacyjnych. Poruszone zostanie całe spektrum możliwości leczenia, ale także codziennych wątpliwości, a nawet kontrowersji klinicznych. Interaktywna forma warsztatu pozwoli na szybkie zdobycie praktycznej wiedzy i wymianę wspólnych doświadczeń.


Warsztat 4.
Jaka jest twoja diagnoza?
interaktywny pokaz ciekawych przypadków z zakresu dermatologii dziecięcej

Prowadząca: dr n. med. Anna Rosińska


Opis warsztatu: W czasie warsztatów spróbujemy razem postawić właściwą diagnozę analizując przypadki pacjentów z mojej praktyki lekarskiej z zakresu dermatologii dziecięcej i alergologii.


 

 

PROGRAM MERYTORYCZNY

 

09:00 - 11:00

 Blok Warsztatowy

Cztery grupy robocze rotacyjnie zmieniające się na stanowiskach tematycznych w trakcie trwania bloku. 

11:00 - 11:15

Przerwa kawowa

11:15 - 13:15

 Blok Warsztatowy

Cztery grupy robocze rotacyjnie zmieniające się na stanowiskach tematycznych w trakcie trwania bloku. 

13:15 - 14:15

Lunch

14:15 - 16:15

 Blok Warsztatowy

Cztery grupy robocze rotacyjnie zmieniające się na stanowiskach tematycznych w trakcie trwania bloku. 

16:15 - 16:30

Przerwa kawowa

16:30 - 18:30

 Blok Warsztatowy

Cztery grupy robocze rotacyjnie zmieniające się na stanowiskach tematycznych w trakcie trwania bloku. 

PATRONAT

Polska Grupa Dermatoskopowa Polska Grupa Dermatoskopowa

MIEJSCE OBRAD

Hotel Mercure Poznań Centrum

 

Hotel Mercure

Miejsce:
Hotel Mercure Poznań Centrum

Adres:
ul. Roosvelta 20
60-829 Poznań

Strona www:
all.accor.com

Kontakt

Kontakt dla Uczestników Joanna Myszczyszyn

 

Kontakt dla Firm Amanda Grabowska